Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szkolenia

Zaproszenie na szkolenie

ZAPROSZENIE

Zarząd Łódzkiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości w porozumieniu Łódzką Okręgową Izbą Inżynierów Budowlanych  zaprasza do udziału w szkoleniu

Zasady prowadzenia książki obiektu budowlanego w wersji papierowej i cyfrowej

 

Planowany termin: 26 kwietnia 2024 r.

 

Miejsce : Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów, ul. Północna 39  w Łodzi

 

Agenda spotkania:

 

Godz.: 10:00 – 11:00 -  prezentacja oferty VELO BANKU:

 • rachunki bankowe, 
 • kredyty z premiami termomodernizacyjnymi BGK, 
 • premiami remontowymi BGK, 

Godz.: 11:00 – 14:00 – szkolenie ŁOIIB

 

 

W szkoleni zostaną przedstawione zasady prowadzenia książki obiektu budowlanego wynikające ze znowelizowanych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz nowego Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 grudnia 2022 r. w sprawie książki obiektu budowlanego oraz systemu Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego.

Szkolenie poprowadzi Pani Dagmara Kafar. Pani Dagmara Kafar jest specjalistą w zakresie prawnego  przygotowania i realizacji inwestycji. Wcześniej pracowała w organach administracji publicznej różnych szczebli, a obecnie jest konsultantką w jednym z internetowych systemów prawnych. Współpracuje również z firmą projektową dającą kompleksowe wsparcie przy zarządzaniu procesami w budownictwie. Od ponad 10 lat prowadzi liczne szkolenia, których przedmiotem są zasady prowadzenia procedur administracyjnych na każdym etapie przygotowania i realizacji inwestycji na podstawie przepisów zwykłych oraz szczególnych.

W trakcie szkolenia przedstawione zostaną poszczególne etapy zakładania, prowadzenia i zamykania książek obiektów budowlanych w systemie c-KOB (Cyfrowej Książki Obiektu Budowlanego)
z uwzględnieniem przepisów przejściowych oraz terminów wdrażania kolejnych funkcjonalności tego systemu.

Plan szkolenia:

 1. Zakres definicji legalnych (obiekt budowlany, dokumentacja budowy, pozwolenie na budowę, zgłoszenie budowy lub wykonania innych robót budowlanych, dokumentacja powykonawcza, geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza itp.). Kiedy zgoda budowlana wymaga projektu budowlanego, a kiedy jedynie poszczególnych jego elementów, a kiedy nie wymaga projektu budowlanego wcale?
 2. Obligatoryjne i fakultatywne prowadzenie książki obiektu budowlanego.
 3. Zakres dokumentów i informacji składających się na książkę obiektu budowlanego.
 4. Zasady dokonywania wpisów w książce obiektu budowlanego w formie papierowej i cyfrowej.
 • kompetencje właściciela i zarządcy obiektu budowlanego;
 • osoby upoważnione;
 • kontrole okresowe, ekspertyzy i opinie techniczne, przeglądy techniczne, konserwacja oraz naprawa urządzeń przeciwpożarowych.
 1. Zasady korzystania z c-KOB na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (zakładanie konta, dokonywanie i autoryzacja wpisów itp.).
 2. Przepisy wprowadzające kolejne funkcjonalności systemu c-KOB. Od kiedy książka obiektu budowlanego może być prowadzona wyłącznie w formie cyfrowej?

 

Opłata za kurs wynosi:

- dla członków czynnych Stowarzyszenia -  190 zł/osobę

- dla pozostałych osób                                -  220 zł /osobę

Płatne przelewem na rachunek bankowy ŁSZN:

BNP PARIBAS 49 1600 1462 1858 8046 7000 0001

 

W załączniku karta zgłoszenia na szkolenie. Prosimy o przesyłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres e-mail ŁSZN w terminie do 18.04.2024 r.

 

Zarząd  ŁSZN